Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové knihy - září 2009

6. 10. 2009

Dan Brown - Andělé a Démoni

Anotace: Kniha líčí první dobrodružství uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona, budoucího hrdiny knihy Da Vinciho kód. Spletitý příběh jedné noci a jednoho dne začíná nočním telefonátem, v němž se ředitel elitního švýcarského vědeckého ústavu CERN na symbologa obrátí s žádostí o pomoc při pátrání po vrazích jeho kolegy. Cejch, který má zohavená mrtvola vypálený na hrudi, Langdona přivádí na stopu dávného bratrstva iluminátů, kteří po desítkách let zdánlivé nečinnosti opět udeřili, aby přímo v srdci katolické církve, ve Vatikánu, definitivně a poněkud brutálně vyřešili odvěký spor vědy s náboženstvím. Langdon, a s ním i půvabná fyzička Vittorie, prožijí neuvěřitelných čtyřiadvacet hodin, během nichž v římských kostelích kdosi podle starodávného vzorce popravuje kardinály a kdesi v útrobách Vatikánu, očekávajícího volbu nového papeže, odtikává nejničivější časovaná bomba v dějinách lidstva.
Exkluzivní provedení s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů i pamětihodností zmiňovaných v textu.

 

Dan Brown - Digitální pevnost

Anotace: "Digitální" thriller od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Jeho děj se točí kolem složitého počítačového kódu.
Ve chvíli, kdy se dosud neomylný dešifrovací počítač v NSA (Úřad pro národní bezpečnost) setká se záhadným kódem, který nedokáže rozluštit, úřad povolá k řešení svoji nejlepší dešifrantku Susan Fletcherovou, půvabnou a inteligentní matematičku. To, co Fletcherová zjistí, vyvolá šok ve všech sférách moci. NSA se náhle stává rukojmím a není držena v šachu děly či bombami, nýbrž nevídaně složitým kódem. Ten, kdyby se dostal do oběhu, dokázal by ochromit veškerou zpravodajskou činnost USA. Fletcherová se postupně zaplétá do stále houstnoucí spleti tajemství a lží, ale přesto se snaží bojovat za záchranu instituce, v jejíž smysl pořád věří. Zrazována ze všech stran zjišťuje, že nakonec nebude bojovat jen za svou vlast, ale také o svůj holý život a nakonec i o život muže, kterého v hloubi duše miluje.

 

Daphne du Maurier - Duch lásky

Anotace: Duch lásky je autorčiným literárním debutem, který ji proslavil a otevřel jí cestu ke spisovatelské dráze. V Cornwallu, v 19. století, místní doky a přístavy hýří pracovním ruchem a Janet Coombová touží podílet se na vzrušujících námořních výpravách: cestovat, prožívat dobrodružství a svobodu. Ale dobové zvyky jí to nedovolí, místo toho se vdává za svého bratrance Tomase, stavitele lodí, a všechen svůj zájem věnuje rodině. Ale Janetin duch, duch lásky - vášnivá touha po dobrodružství a lásce - se přenáší na jejího syna a dál na jeho děti. Rodina tak po generace čelí tvrdostem osudu a ztrátám a složitá a vzrušující historie rodu kulminuje válkou a sociálními změnami v Británii. V této dramatické sáze tří generací Coombeů autorka objevila a propracovala svůj nezaměnitelný literární styl - okouzlující směsici romantiky, historie a dobrodružství.

 

Jarmila Loukotková - Pod maskou smích

Anotace : Římané zvítězili nad mocným Karthágem podmanili si jeho obyvatele, synové z nejbohatších rodin byli posláni Římanům jako otroci. Mezi ně byl vybrán i šestiletý Publius Terentius Afer, který se později proslavil jako jeden z nejslavnějších autorů římských komedií.

 

Jarmila Loukotková - Žít jednou spolu

Milostný příběh s kriminální zápletkou, odehrávající se v předvečer první světové války. Ještě deset dní. Deset dní života. Potom... Potom už jen bezživotí kdesi daleko, hodně daleko, kde ho neznají a kde by ho nepotkali ani nenašli... Neznámý mezi neznámými... Uprchne-li. Zbude ještě pořád naděje, že snad jednou... jednou... ale proboha kdy? Se bude moci vrátit a budou žít spolu. Žít jednou spolu...

 

Jude Deveraux: Ledové dvojče

Anotace: První z příběhů sester krasavic, chladné Huston a vášnivé Blair, odehrávajících se na počátku 20. století v americkém Coloradu. V této době velkých příležitostí potkává Huston krásného ale záhadného Kane Taggerta, náhle nejbohatšího podnikatele v okolí. Po dramatických příhodách, v nichž se projeví rozdílné povahy obou sester, se Huston za Kanea vdá, ale jejich láska musí překonat vzájemnou nedůvěru pramenící z jejich odlišného společenského postavení.

 

Jude Deveraux: Panna a král

Anotace: Rodí se 14. století a jen silní, stateční a moudří mohou sjednotiti svůj lid, aby odolal protivenstvím. A takový je Rowna, jehož osud předurčil do královské hodnosti. Stejně štědrý byl osud i k Juře, mladé, krásné a bojovné princezně. Setkali se však náhodně, ne jako princezna a král, ale jako muž a žena, a oba přemohla vášeň, nečekaná a mocná. Avšak než Juře stačil na rtech vyhasnout žár Rowanových polibků, zjišťuje, že je to nenáviděný a obávaný protivník, jenž se právě vrátil z Anglie, kde strávil dětství na dvoře svého strýce. A nyní je zde, aby připravil o trůn jejího bratra, muž jenž přísahal, že za každou cenu sjednotí divoké kmeny Lanconie.
Jura se cítí oklamána a přísahá odvetu zlatovlasému princi, jehož nádherný zjev ruší její spánek. Rowana však od jeho cílů nedokáže odradit nic, a k nim patří i dobýt zpět srdce nezkrotné krásky, na jejíž sladké rty nedokáže zapomenout.

 

Manfred Böckl: Pražská Sibyla Věštby a proroctví tajemné komtesy

Věštby a proroctví začínají získavat na vážnosti. Světové události nás stále víc nutí věnovat pozornost lidem, kteří mají schopnost vidět do budoucnosti. Jejich předpovědi se vyplňují. I české dějiny mají svou Sibylu. Tato komtesa z českého hraběcího rodu žila na přelomu 16. a 17. století, a přestože své vize zaznamenala písemně, byly dosud historiky opomíjeny. Kniha nám představí nejen tuto pozoruhodnou ženu, ale především její proroství na období od 17. století po současnot i jeji vizi 3. tisíciletí.

 

Robin Maxwell: Královský zločin


Zajímavá historická fikce se románovou formou vrací k jedné ze záhadných událostí anglických dějin, ke zmizení malých synů krále Jindřicha VII. v roce 1483, jejichž únos a smrt byly celá staletí připisovány Richardu III.
Autorka nikdy neobjasněnou záhadu zmizení princů Edvarda a Richarda, synů Edvarda IV., k němuž došlo těsně před Edvardovou korunovací, pojala jako dobrodružnou mocenskou intriku v rámci romantického příběhu sesterské lásky. K události samotné se vrací vzpomínkami dvou přítelkyň, manželky krále Jindřicha Alžběty z Yorku, sestry obou chlapců, a její družky, které se po zmizení princů, z něhož královna Margareta obviňovala Richarda III., vydaly po jejich stopách a v době, kdy v boji o trůn se většina dvořanů snažila uchvátit svůj podíl na kořisti, se tak dostaly přímo doprostřed zuřících dvorských intrik. Obě odvážné dívky nakonec zjistí, že únos chlapců zorganizovala ctižádostivá královna Margareta Beaufortová a za dramatických okolností se jim podaří oba chlapce zachránit a před královnou skrýt v cizině. Obě ženy po letech na tuto událost vzpomínají v přítomnosti Alžbětina desetiletého syna Jindřicha, budoucího anglického krále.

 

Sandra Lanczová: Lásky a nelásky

Devátá kniha Sandry Lanczové, pojmenovaná Lásky a nelásky, vypráví o dvojici dívek, Nataše a Julii, které společně nastoupily na vysokou školu a sdílí jeden malý pokojíček na koleji, přestože mezi sebou nemají zrovna nejidyličtější vztah. Tichá a poněkud uťápnutá Julie nerozumí chování své bohémské kamarádky, která jí připadá poněkud do větru; a notně rozverná Nataša zase nechápe plachost své spolubydlící. Přesto se však během několika dní dostanou obě do prakticky těch samých situací – a každá je vyřeší po svém. Obě totiž hledají lásku a jejich životy se jakoby v paralele opakují, aniž by se jedna dokázala poučit chybami té druhé, protože ty vztahy, které prožívají, v podstatě příliš láskyplné nejsou.

 

a další.... :

Robin Maxwell: Srdcová královna

Vlasta Javořická: Do cizích rukou

Vlasta Javořická: Jana

Simona Monyová: Deník citového vyděrače

Simona Monyová: Manželky na odpis

Simona Monyová: Pletky s osudem

Simona Monyová: Roznese tě na kopytech

Simona Monyová: Ženu ani květinou ...

 

Pro děti a mládež:

Carola von Kesselová: Boj o hlavní roli

Ellen Potterová: Podivuhodný den

Karen a Jennifer Gravelle; Gravelle: Já jsem to dostala!

Kolektiv autorů: Dinosauři + CD ROM

Miroslava Gilová: Začínám vařit

Sandra Lanczová: Z deníčku neobyčejné patnáctky

Thomas Brezina: Pomsta hraběte Gundolfa

Thomas Brezina: Tajemství stříbrných vlků

Thomas Brezina: Zámek přízraků

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář